Bráníš sebe a svou rodinu = jsi vrah

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuZe života
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Dnes jsem si přečetl v časopise Týden článek, který mě nenechal chladným (skoro bych řekl, že mě nasral). Připojuji odkaz.

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/branil-se-a-dostal-deset-let-je-to-vrah-rekl-soud_42342.html

Cituji z onoho článku:
Šedesátiletý invalidní důchodce vrazil nůž do recidivisty, který mu v noci vnikl do domu a jemu, jeho družce a synovi hrozil zabitím. Útočník vykrvácel a obránce dostal u soudu deset let natvrdo. Teď čeká na poslední šanci, jak verdikt zvrátit.
Jaroslav Žižka se v noci z 10. na 11. června 2006 v Zákolanech na Kladensku bránil ve svém domě s nožem v ruce před Jurajem Horváthem. Třiapadesátiletý Horváth nebyl žádný beránek, za násilnosti, výtržnictví nebo ublížení na zdraví byl odsouzen hned šestkrát. Policisté, které Žižkova družka přivolala, pak už jen napočítali v těle mrtvého útočníka osm ran. Jedna smrtelná protnula krční tepnu a útočník vykrvácel. Teď čeká Žižka ve věznici v Pardubicích na ústavní stížnost, jednu z posledních šancí, jak se dostat na svobodu.

Takže p. Žižkovi vlezl do domu několikrát trestaný recidivista a násilník (všimněte si, jak v rámci tzv. politické korektnosti nemůže autor napsat, že šlo o cikánského grázla), vyhrožoval jemu i jeho rodině smrtí a když se napadený bránil tak účinně, že cikán dodýchal (děkuji p. Žižkovi, že je o jednoho hajzla méně a ten tak nemůže ani ohrožovat další slušné lidi a a ni ho už nikdy nebudeme na naše náklady živit ve fešáckém kriminále), tak je napadený odsouzen na 10 let nedpomíněně!!!!!

A co na to paní soudkyně, která p. Žižku poslala za mříže?

„Samozřejmě si na ten případ vzpomínám,“ vrací se v paměti soudkyně Oldřiška Rysová. O podrobnostech už dále odmítá diskutovat, soud ale podle ní zohlednil i všechny důkazy vypovídající o nutné obraně. Přesto vynesl verdikt: deset let nepodmíněně.


Paní soudkyni ze srdce přeju, aby jí podobný grázl vlezl do domu, ohrožoval ji a vyhrožoval zabitím. Pak nám jistě paní soudkyně (neomylná a nedvolatelná) předvede, jak asertivně přesvědčí Horvátha 2, že by měl v pokoji a klidu odejít z jejího domu. Nebo je její rada pomoci Horváthovi 2 zabalit cennosti, odevzdat kreditní karty vč. PINu a ještě ho požádat, zdali by v rámci obveselení nechtěl znásilnit paní domu či její případnou dceru?

Paní soudkyně tak dává jasný signál, respektive dva signály:

1. Grázlové, dovolujte si, co vás napadne, klidně přepadejte slušné lidi až v jejich domovech, oni se NESMÍ bránit. Tak tedy, směle do toho, justice se Vás zastane!

2. Občané, jak si můžete vůbec dovolit bránit se sami nějakým útočníkům, nedejbože z řad cikánské menšiny! Jak si vůbec dovolujete chránit sebe samotné, své zdraví, majetek a své bližní? Copak to se dělá, komplikovat takovým sviním, jako byl zmíněný Horváth, cestu k získání peněz!?!?!?!?! Opovažte se brát zodpovědnost za svou ochranu do vlastních rukou, naše justice vám to spočítá a to natvrdo!

Nepochybuji ani na chvíli, že spravedlnosti brání kromě blbosti soudkyně i to, že napadený byl Čech a útočník Cikán. Kdyby to bylo naopak, Cikána osvobodí, protože se bránil rasistickému útočníkovi. Pan Žižka má smůlu, že je bílý. Nečekal bych, že to tak jednou v tomto regionu dopadne tak, že příslušnost k bílé rase bude takovým handicapem při dosažení prosté spravedlnosti…